مجسمه عصر عاشورا رونمایی شد
ایجاد شده توسط : مهسان شاهسون در تاریخ 1393/08/17 12:47:48 ب.ظ
مراسم رونمایی از مجسمه برنزی "عصر عاشورا" صبح امروز دوشنبه (12 آبان ماه) با حضور مردم عزادار شهر تهران و ...


حجت الاسلام میثم امرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مهندس مجتبی عبداللهی، معاون خدمات شهری شهردای تهران، دکتر جمال کامیاب، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و استاد سیاووش سلیمی، خالق اثر و جمعی از هنرمندان در محوطه امام حسین (ع) برگزار شد.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مراسم رونمایی از مجسمه عصر عاشورا در گفت و گو با خبرنگار تهران سما گفت: با توجه به مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی طرح عصر عاشورا به عنوان المان اثر استاد فرشچیان توسط استاد سلیمی طراحی و به شهرداری تهران و سازمان زیبا سازی سفارش داده و در حال حاضر در میدان امام حسین (ع) نصب شد.
وی اضافه کرد: این مجسمه یادآور واقعه عاشورا و حال و هوای آن زمان است که امروز همزمان با عزاداری در میدان امام حسین(ع) رونمایی شد.
به گفته وی اثر حجمی عصر عاشورا از جنس برنز در سطحی به شکل دایره به قطر 6 متر و 20 سانتیمتر و به مساحت 35 متر مربع با ارتفاع 5/4 متر مربع ساخته شده و بالغ بر 5/8 تن وزن دارد که شامل فیگوراتیو انسان، اسب امام حسین (ع) ذولجناح و خیمه های به آتش کشیده شده است.
وی ادامه داد:این اثر یک کار فرمی و حسی است که تلاش کرده تمام جزییات به کار رفته در اثر استاد فرشچیان را در کار خود به درستی به تصویر در آورد.
print
rating
  نظرات